Jaki typ naszyjnika dobrać do dekoltu kreacji?

Mój koszyk : 0,00 zł
Biżuteria Srebrna Silver Art - znajdź nas na Facebooku

Jak dopasować naszyjnik do dekoltu?

Efektowny naszyjnik to idealne uzupełnienie każdego kobiecego stroju, zarówno codziennego, jak i wyjściowego. Odpowiednio dobrany, jest w stanie ożywić kreację, podkreślić jej walory oraz dodać jej szyku i uroku. Niestety, niektóre z nas z pewną nieufnością sięgają po wdzięczne atrybuty kobiecości, jakimi są naszyjniki, w obawie przed popełnieniem modowej gafy lub z nieumiejętności wyboru spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku modeli biżuterii. Tymczasem, okazuje się, że dobranie odpowiedniego naszyjnika do kreacji wcale nie jest takie trudne, jeżeli weźmiemy po uwagę kilka prostych wskazówek.

Wybór odpowiedniego naszyjnika bądź wisiorka.

naszyjnik srebrnyPo pierwsze – warto najpierw zastanowić się, na jaką okazję planujemy założyć naszyjnik oraz o jakiej porze odbędzie się spotkanie. Na co dzień, do pracy, szkoły czy na uczelnię warto założyć prosty, delikatny naszyjnik, ewentualnie zdobiony niewielkim wisiorkiem. Bardziej efektowne i wyszukane modele naszyjników doskonale sprawdzą się podczas wieczornego wypadu na miasto, na spotkaniu z bliskimi lub przyjaciółmi, a także na randce, czy na kolacji z ukochanym. Piękny naszyjnik dodaje bowiem nam, kobietom wyjątkowego uroku i warto po niego sięgnąć, aby od czasu do czasu pokazać swoje wyjątkowe oblicze, przeznaczone na specjalne okazje. Oryginalny naszyjnik świetnie nam w tym pomoże!

 

Kolejnym istotnym elementem w doborze srebrnego naszyjnika jest strój, do jakiego planujemy go założyć.

naszyjnik skórzanyPamiętajmy, że naszyjnik może być subtelnym dodatkiem do kreacji, może również stać się jej integralną nierozerwalną częścią, wreszcie – jeżeli jest wyjątkowo efektowny, to prosta, klasyczna kreacja (np. „mała czarna”) może stać się tłem eksponującym piękny naszyjnik. Z doborem naszyjnika do stroju jest trochę tak, jak z dopasowaniem kreacji do figury. Istnieją pewne, wypracowane przez stylistów wskazówki, pozwalające nam dobrać naszyjnik, który dobrze zgra się z danym ubiorem. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, czy ma to być strój elegancki, wyjściowy, codzienny, biznesowy, czy nieformalny. Niezależnie jednak od typu stroju, elementem, który odgrywa najważniejszą rolę w doborze naszyjnika okazuje się dekolt bluzki czy sukni, ponieważ to z nim naszyjnik bezpośrednio współgra, tworząc jednolitą kompozycję.

Jednym z najpopularniejszych dekoltów spotykanych we współczesnych bluzkach i sukienkach jest tzw. „serek”, czyli dekolt z charakterystycznym trójkątnym wcięciem. Dobierając naszyjnik do dekoltu tego typu warto zwrócić uwagę na to, aby naszyjnik ten układał się podobnie do linii dekoltu, a więc w kształt litery V. Naszyjnikiem, który najlepiej sprawdzi się w tym wypadku jest model o bodaj najbardziej popularnej, umiarkowanej długości około 55-60 cm, dopełniony niewielkim lub średniej wielkości wisiorkiem, który powinien zgrabnie leżeć nieco poniżej obojczyka. Naszyjnik zbyt krótki (poniżej 45 cm) lub składający się z samego tylko łańcuszka, będzie układał się w owalny kształt, niewspółgrający z „serkiem”, dlatego warto zadbać o model, który najlepiej odwzoruje linię tego dekoltu.

Jeżeli decydujemy się na kreację z głębokim, owalnym dekoltem, najlepiej założyć do niej krótki łańcuszek o długości ok. 35-40 cm, który może być ozdobiony gustownym wisiorkiem zgrabnie układającym się na kościach obojczyka. Model tej długości to tzw. naszyjnik a’la księżniczka, który szczególnie dobrze leży na smukłej szyi. Tego typu krótki, ale ozdobny łańcuszek świetnie sprawdzi się nie tylko jako dodatek do głębokiego dekoltu, ale również pozbawionych ramiączek bluzek i sukienek, odkrywających ramiona.

naszyjnik srebrny - różaElegancki dekolt typu karo, z charakterystycznym prostokątnym wycięciem również warto ozdobić krótkim naszyjnikiem – w tym wypadku najlepiej sprawdzi się model z dużym wisiorkiem o zdecydowanym geometrycznym kształcie nawiązującym do charakteru dekoltu (np. naszyjnik srebrny z masą perłową). Szeroki, owalny, niezbyt głęboki dekolt typu „łódka” dobrze prezentuje się w zestawieniu ze stylowymi naszyjnikami o prostym fasonie (np. naszyjnik srebrny z przedłużaczem), zaś naszyjniki z ozdobnymi wisiorkami bardzo dobrze uzupełniają klasyczne kreacje wieczorowe.

Długie sięgające 75-80 cm naszyjniki, tzw. operowe, świetnie komponują się z ubraniami o wysokim, skąpym dekolcie sięgającym pod samą szyję lub zakończonymi golfem. Efektowny naszyjnik o tak pokaźnej długości, wysmukla i uatrakcyjnia proste ubranie, szczególnie, jeśli zakończony jest dużym, wyszukanym wisiorem.

Naszyjnik z naturalnym czerwonym koralemZakładając naszyjnik, warto dobrać do niego inne dodatki, takie jak pierścionek czy delikatna bransoletka. Możemy zdecydować się na wybór kompletu biżuterii, co nada naszemu strojowi eleganckiego charakteru, albo też samodzielnie dopasować dodatki zależnie od okazji. Preferowaną zasadą jest tutaj umiar – dlatego do błyszczącego naszyjnika o zdecydowanym charakterze dobierzmy dyskretne, matowe kolczyki lub srebrny pierścionek o uniwersalnym, prostym fasonie. Postawmy na klasę i szyk. Kamienie szlachetne i artystyczna biżuteria to jak najbardziej pożądane, ponadczasowe dodatki, które same w sobie nadają naszej kreacji wyjątkowego stylu, dlatego warto sięgać po nie niezależnie od aktualnych tendencji modowych.