Srebrna biżuteria artystyczna – prawdziwe dzieła sztuki

Mój koszyk : 0,00 zł
Biżuteria Srebrna Silver Art - znajdź nas na Facebooku

Artystyczna strona ozdób jubilerskich

Biżuteria - czasem wyrazista, w rzadko spotykanej formie, innym razem znów subtelna, w niedużych rozmiarach. Czasem wykonana tylko ze srebra, czasem z dodatkiem różnorakich kamieni szlachetnych… Może pomagać wyrazić uczucia, jak i przedstawiać wartościowy kapitał na przyszłość.

Artystyczna biżuteria srebrna – wszystko, co warto wiedzieć o ręcznie wykonanych pierścionkach, kolczykach, bransoletach.


Przede wszystkim ważne jest, aby biżuteria pretendująca do nazwy artystycznej, była biżuterią unikatową. Współcześnie znaleźć można ogromną ilość różnego rodzaju biżuterii, która pomimo, że nie można odmówić jej piękna, tworzona jest w oparciu o podobne wzory oraz rozwiązania, które zdążyły się już znudzić klientkom. Taka sytuacja nie może mieć miejsca w przypadku biżuterii artystycznej. Tak jak malarz tworzący obraz, poeta piszący wiersz, czy też muzyk komponujący symfonię, tak projektant tego typu biżuterii musi wykorzystywać siłę swojej wyobraźni.

Jak powstają artystyczne bransolety, pierścionki czy naszyjniki ze srebra?


komplet srebrnyNajpierw musi powstać autorski projekt – to od niego zależy ostateczny efekt. Uwzględnia się w nim zarówno kształt, jaki biżuteria ma przyjąć, jej wielkość, jak też rodzaj materiałów, z jakich ma być wykonana. Biżuteria artystyczna ma być przeciwieństwem standardowych kolekcji – musi być pełna niebanalnych pomysłów, które łączyć mogą różne style bądź materiały.
Na unikalny charakter oraz niebanalne wzornictwo biżuterii artystycznej wpływa także to, że ta wykonywana jest ona ręcznie. Artysta, tworząc wisiorki, kolczyki, czy też pierścionki, nadaje im swój indywidualny styl. Przejawiać się on może nie tylko w niestandardowym doborze materiałów, ale również w sposobie ich łączenia – niezwykle precyzyjnym i skrupulatnym.

W sklepie internetowym Silver Art prezentowane są przykłady właśnie takiej - jedynej w swoim rodzaju – niebanalnej biżuterii artystycznej. Możliwe jest to dzięki temu, że współpracujemy z wyśmienitymi projektantami, dla których tworzenie artystycznej biżuterii ze srebra stanowi nie tylko pracę, ale ogromną pasję. Poszczególne artykuły przez nich wykonywane stanowią doskonałe połączenie najwyższej próby srebra z różnego rodzaju kamieniami półszlachetnymi, bursztynem oraz koralem.

komplet z koralemW ofercie posiadamy między innymi wyjątkowy komplet srebrnej biżuterii z masą perłową. W jego skład wchodzą pierścionek, naszyjnik, bransoleta oraz kolczyki. Artysta, projektując poszczególne elementy tego kompletu, korzystał z klasycznych wzorów, ale poprzez ich oryginalne połączenie, stworzył nietuzinkowy zestaw srebrnej biżuterii, z jednej strony nowoczesny, a z drugiej niezwykle zmysłowy i elegancki.

Inny ciekawy zestaw biżuterii artystycznej stanowi naszyjnik, pierścionek oraz bransoleta, tworzące komplet z czerwonym koralem. Intensywny oraz zdecydowany kolor korali wspaniale współgra tu z naturalną barwą srebra, sprawiając, że zestaw ten nabiera ekstrawaganckiego wyglądu.

Wybierając dla siebie lub też swoich bliskich biżuterię, naprawdę warto zapoznać się bliżej z tym, co kryje w sobie jej artystyczna strona. Dzięki niej można bowiem w doskonały sposób wyrazić swoją osobowość oraz własny – indywidualny styl. Czasem tak niewiele trzeba, aby poczuć się wyjątkowo…